38989190862dc0b2cc788e

"Доки діти малюють - життя триває!"

Виставка «Baranovsky. Ukraina. Діти» – вже другий захід Міжнародного благодійного проєкту сучасного українського мистецтва, запровадженого Андрієм Барановським та Благодійним Фондом «Неминуча Перемога». Перша виставка відбулася у Лондоні 28 червня 2022, а кошти від проданих на аукціоні картин було спрямовано на потреби дитячого садка Elfik у місті Дніпро, який приймав діточок-переселенців з Маріуполя.
 
Виставка пройде в історичному бізнес-готелі Premier Palace Hotel Kyiv з 22 липня по 2 вересня 2022 року й завершиться благодійним аукціоном, зібрані кошти з якого будуть спрямовані на допомогу постраждалим дітям України.
 
На експозиції представлені роботи полотна та інсталяції Андрія Барановського, створені за 8 років війни в Україні та картини його талановитих маленьких колег – українських дітей, які продовжують художню творчість перебуваючи в Україні під час війни:
 
"Діти війни, справжні, які живуть під обстрілами, сиренами, граються батьківськими камуфляжами, в 5 років знають усі види зброї - ці діти малюють мир. Сонце, квіти, сяючий обрій, тато і маму, море і зорі. Підсвідомо, маленьки творці несуть нам красу, не дозволяючи розслаблятися на шляху до перемоги, шляху до мира." - Юлія Тріфонова, координаторка Міжнародного благодійного проєкту «Baranovsky. Ukraina. Діти».
 
249910 vistavka facebook new 960x380 0
 
Картини Андрія Барановського з циклу “Залізна витримка” були намальовані під час лікування у шпиталі, куди Андрій потрапив через поранення на службі в АТО у 2015 році. А в циклі робіт “Ложки-виделки” 2017 року передано художнє бачення мінливості граней життя та одвічне бажання людства з’їсти чужий шматок.
 
82442275662dc0b4f8d796
 
Окрім картин, експозиція включає дві інсталяції. Скульптура з металу та дерева під назвою “Дзеркальна сліпота” (2019 р.) символізує складність зрозуміти один одного. Скульптура “Хоронитель яйця” – це залізний дракон, що захищає своє новонароджене яйце, як сенс життя, незважаючи ні на що. Його зроблено з обгорілого металу переносного зенітного ракетного комплексу з-під Донецька, який подарували митцю побратими з АТО у 2021 році.
 
109555567962dc0b40ec0e8
 
З 24 лютого й по сьогодні Андрій Барановський служить в лавах ЗСУ, склавши свої пензлі та взявши до рук зброю. За тиждень до початку повномасштабного вторгнення, митець закінчив картину “Горобчик весну нацвірінькав”. Вона втілює надію, що за темними часами зими завжди приходить світло весни й розквіту.
 
«Художник повинен завжди шукати свої істини. Я вірю, все мине. І війна, і біль, а ніжність і любов залишаться в Україні. Наші діти будуть зростати у щасливій квітучій й вільній країні. І доки малюють діти – життя триває, – каже Андрій Барановський, – Я радий, що виставка буде представлена в такому історичному, істинно київському за сутністю та атмосферою готелі як «Прем’єр Палац», якому вже виповнилось 113 років. Мені імпонує, що саме цей готель не припиняв свою роботу з початку війни й став домом для понад сотні родин з дітьми, які проживали тут безкоштовно під час активних воєнних дій під Києвом. Мета цієї виставки – допомогти зберегти найбільшу цінність України – її талановитих дітей. А також донести до світової спільноти, що війна немає меж і весь світ має захищати своє майбутнє».
 
294519885 418606000295347 4262722484204020909 n
 
Виставка має відкритий характер та буде доповнюватись протягом експозиції.
 

-----------------------------

Інформаційна довідка

Андрій Барановський народився у 1964 році в України в селі Добриводи. Живе та працює в Києві. Закінчив Київський інститут дизайну ім. Бойчука та Національну академію мистецтв України.

 Барановський є членом Спілки дизайнерів України. Бере участь в багатьох українських та міжнародних виставках. Одним з нових, але улюблених напрямків його творчості є релігійний живопис. Мозаїчні ікони, виконані Барановським, прикрашають Храм Ризоположенчеського чоловічого монастиря на Київщині.

У 1989 році Андрій взяв участь у спільній виставці в Українському Домі в Чикаго. З цього ж часу він починає багато працювати, малює в різних напрямках, займається живописом, дизайном, фотографією та скульптурою. Роботи Майстра знаходяться у приватних колекціях в Канаді, США, Україні, Німеччині, Австралії, Росії та Британії. Також побачити його мистецтво можна в галереї Saatchi.

Андрій Барановський брав участь в АТО, де отримав поранення, після якого створив цикл з 13 робіт «Залізна витримка», присвячених мужності українців.

 
Партнери заходу:
Premier Palace Hotel, Kyiv Committee of Chicago Sister Cities International, Forum, Благодійний фонд "Весна!", UGC, ТОВ «Медична лабораторія», Арт-студія «Творча Кухня», Галерея РA
Інформаційна підтримка: телеканали ICTV та espreso.tv
 
Слідкуйте за новинами на нашій Facebook сторінці та Instagram!

Інші проєкти

Гуманітарна допомога

19 травня 2022

Благодійний фонд "Весна!" і надалі продовжує свою діяльність та реагує на виклики сьогодення. Читати далі

Проєкт Run for Ukraine

06 квітня 2022

28 травня 2022 року у Чикаго, США українські ветерани взяли участь у забігу Soldier Field 10. Читати далі